TÜMÜ
Duyuru : 'İş Sağlığı ve Güvenliği’ Paneli
17/رجب/1438
Konum : .

Bayburt Üniversitesi tarafından, 13 Nisan 2017’de “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu bir panel düzenlendi. Panel, Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi.
Panelde ilk sunumu Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Esmeray Alacadağlı  “İşveren ve İş Sağlığı Profesyonellerinin Yükümlülükleri” konulu konuşmasında iş kazaları ve mesleki hastalıklardan dolayı görülen zararlarla alakalı istatistiki bilgiler verdi. 
Alacadağlı’dan sonra sıra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saim Ocak “İşveren ve İş Sağlığı Profesyonellerinin Hukuki ve Cezai Yükümlülükleri” konulu sunumunda İşveren ve iş profesyonellerine uygulanan hukuki ve cezai yaptırımlardan bahsetti. 
Ocak’tan sonra Avukat Ahu Durak “SGK’nın Rücu İşlemleri” konulu bir konuşma yaptı.
Avukat Durak’tan sonra kürsüye gelen Uzman Naci Kırtaş “Mesleki Yeterlilikler” isimli konuşmasında değişen kanunla çok tehlikeli ve tehlikeli olarak nitelendirilen mesleklerde çalıştırılan bireylerin artık mesleki yeterlilikleri olması gerektiğini söyledi. 
Son olarak Uzman Abidin Özler “Patlamadan Korunma Dokümanı” konulu konuşmasında patlama ile ilgili standartlardan ve korunma yöntemlerinden bahsetti.

Program, oturum başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’in konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür etmesiyle sona erdi.

 

Tekil Ziyaret : 3089
Toplam Ziyaret : 14809